62-081 Wysogotowo; ul. Serdeczna 8 +48 792 656 383 info@aptherm.com
Rekuperacja w domach i biurach
Oferta

Rekuperacja w domach i biurach

Rekuperacja to proces odzyskiwania energii termicznej z powietrza wywiewanego w celu dalszego wykorzystania poprzez przekazanie energii powietrzu nawiewanemu (czystemu). Proces ten prowadzony jest w różnego typu urządzeniach. W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację powietrza w celu zmniejszenia zużycia energii (w porównaniu do wentylacji bez odzysku ciepła) oraz stabilizacji temperatury wnętrz. Wykorzystane ciepłe powietrze lub inne medium (woda, glikol, freon) oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze lub inne medium. Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator, tj. wymiennik krzyżowy bądź przeciw prądowy (ich wadą jest brak odzysku wilgoci z powietrza wywiewanego z).

Istnieją również wymienniki obrotowe charakteryzują się one wysokim odzyskiem ciepła oraz tym że dodatkowo odzyskują wilgoć z powietrza wywiewanego, dzięki czemu powietrze wewnątrz budynku zimą ma większą wilgotność (w wymiennikach obrotowych około 3%powietrza jest mieszanego dlatego nie można ich wykorzystywać np. na blokach operacyjnych). Czasami wykorzystuję się również układy glikolowe, rurki ciepła oraz inne wymienniki. Każda realizacja inwestycji związana z zakupem i montażem wentylacji mechanicznej jest inna dlatego do każdego tematu podchodzimy indywidualnie. Stosowane są też układy buforujące i przechowujące energię cieplną.

Nasza firma instaluje rekuperatory zarówno w starych, jak i w świeżo budowanych domach oraz instytucjach użyteczności publiczne. Oferowane przez nas instalacje rekuperacyjne zapewniają:

  • brak wilgoci
  • doskonałą jakość powietrza
  • mniejsze zużycie energii cieplnej
  • dopływ świeżego powietrza
Rekuperacja w domach i biurach

© APTherm. All Rights Reserved. Designed by EMKA-design & TKnet