62-081 Wysogotowo; ul. Serdeczna 8 +48 792 656 383 info@aptherm.com
Rekuperacja Poznań
Oferta

Rekuperacja Poznań

Nasza firma z Poznania zajmuje się instalacją rekuperacji. Umieszczamy instalacje rekuperacyjne w domach (również tych w trakcie budowy) oraz instytucjach użyteczności publicznej. To coraz popularniejsza forma wentylacji mechanicznej znacznie poprawiająca komfort użytkowania budynków.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to forma energooszczędnej wentylacji pomieszczeń. Polega na pobieraniu świeżego powietrza z zewnętrz i jednoczesnym odprowadzaniu tego zanieczyszczonego, w którym znajduje się wysoka zawartość dwutlenku węgla. Powietrze, które wprowadzane jest do pomieszczenia, poddawane jest filtracji, dlatego nie ma w nim zanieczyszczeń, kurzu ani insektów. Dzięki temu odzyskuje się ciepło z wentylacji, a tym samym zyskuje się oszczędności. Jest tak, ponieważ w chłodniejszych miesiącach, gdy uruchamia się system grzewczy, powietrze wpływające z zewnątrz ogrzewane jest przez to wyciągane z pomieszczeń. Cel rekuperacji to zmniejszenie zużycia energii w stosunku do wentylacji przez odzysk ciepła. Ponadto ma ona za zadanie stabilizację temperatury wnętrz.

W układ wentylacyjnych zazwyczaj stosuje się rekuperator (wymiennik krzyżowy lub przeciwprądowy), istnieją również wymienniki obrotowe. Możliwe jest również zastosowanie układów buforujących i przechowujących energię cieplną, układów glikolowych czy rurek ciepła. W naszej firmie z Poznania rekuperacja i inne formy wentylacji zawsze są dobierane indywidualnie.

Jakie są korzyści z rekuperacji?

  • brak wilgoci
  • doskonała jakość powietrza
  • mniejsze zużycie energii cieplnej
  • dopływ świeżego powietrza
  • oszczędności w zakresie wykorzystania ciepła
  • pozytywny wpływ na zdrowie

Rekuperacja Poznań – cena

Cena instalacji rekuperacji w Poznaniu różni się w zależności od kilku czynników. Pierwsze z nich to moc i jakość rekuperatora. Kolejny punkt to rodzaj instalacji oraz jej stopień komplikacji. W naszej firmie z Poznania brane jest też pod uwagę dodatkowe wyposażenie, którego wymaga rekuperacja. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu!

Rekuperacja Poznań

© APTherm. All Rights Reserved. Designed by EMKA-design & TKnet